TOFAŞ Ar-Ge’de pek çok araştırma projesi, TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Avrupa Birliği destekleriyle yürütülmekte ve bu projelerde farklı ülkelerden Ar-Ge kuruluşları, enstitüler, üniversiteler ile birlikte çalışılmaktadır. TOFAŞ, üniversite ile işbirliklerine özel bir önem vermektedir. Tofaş Ar-Ge’nin 2015 yılı sonuna kadar başarı ile yürüttüğü toplam 116 Üniversite-Sanayi İşbirliği projesi bulunmaktadır ve bu projeler birçok farklı üniversite ile ortak gerçekleştirilmiştir.


Geliştirilen bu yeni Ar-Ge Üniversite İşbirliği Portalı TOFAŞ-Üniversite arasında bir köprü görevi üstlenerek üniversite-sanayi işbirliğinin sürdürülebilir ve geliştirilebilir hale getirilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

 

AB Projeleri


İçinde yer aldığı AB Araştırma Projeleri (FP7 ve EUREKA) sayısını 2013 yılında 12’ye yükselten Tofaş Ar-Ge, bu projeler kapsamında 100’ü aşkın uluslararası proje ortağıyla çalışma fırsatı bulmuştur. Tofaş, Robopartner (Geleceğin Montaj Fabrikalarında Akıllı, Esnek ve Güvenli Operasyonlar için İnsan-Robot İşbirliği Teknolojileri) projesiyle üretim teknolojileri alanında proje liderliğini üstlenen ilk ve tek Türk firması olmuştur.

 

 

 


 
Lancia Alfa Romeo Fiat Jeep Maserati Ferrari Fer-Mas Bilgi Toplumu Hizmetleri
İşbirlikleri