İş Güvenliği Bir Değerdir

Tofaşyalın, proaktif ve Dünya Klasında Üretim anlayışı kapsamındaki yedi adımlı iş güvenliği yaklaşımı ile iş güvenliği kültürünü oluşturarak, iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı şirket içindeki tüm çalışanlarını korumayı hedeflemektedir.

 

Tofaş son 3 yıldır yaptığı İş Güvenliği kültür değişim projeleri ile Kayıp Zamanlı Kaza (Loss Time Accident -LTA) oranını % 60 oranında azaltmayı başarmıştır. Ayrıca 2012 yılında Tofaş, iş güvenliği kategorisinde 5 üzerinden 4 puan gibi yüksek denetim puanı elde eden ilk FIAT Auto üretim üssü haline gelmiştir. Fabrikamız Fiat tesisleri arasında iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili birçok alanda model fabrika olarak kabul edilmekte ve fark yaratan uygulamaları sebebiyle ziyaret edilmektedir.

 

Şirketimizde iş güvenliği alanında eğitimler her zaman önceliğimiz olmaktadır. Yasal eğitimlerin yanında Dojo eğitim alanları gibi etkinliği artırılmış ve çeşitlendirilmiş çok sayıda eğitimle çalışanlarımıza yasada belirtilen limitlerin üstünde iş güvenliği eğitimi sağlıyoruz. 


 

 

 

​ 

Lancia Alfa Romeo Fiat Jeep Maserati Ferrari Fer-Mas Bilgi Toplumu Hizmetleri
İş Sağlığı ve Güvenliği